| Lawerence a întrebat:

Salut TPU! Aveti idee unde as putea aplica pentru un job remote ca si agent customer care? Sa ofer asistenta pe chat, email, telefon. Cineva care a reusit sa se angajaeze pe un post similar? Multumesc anticipat si sarbatori cu bine!

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Incearca pe site-urile Teleperformance, TTEC, Talent.com cauta pentru limba romana si ca sa inveti ti se va da un curs intre 2-4 saptamani. Sotul meu a lucrat la Canon technic support pe limba germana si fiind doar contract de 1 an, acum intra la Vodafone tot pe germana. Iar eu astept raspuns de la doua companii de remote job unde am aplicat pentru limba romana. Aplica la mai multe domenii. Succes!

| sierra1 a răspuns:

"job remote ca si agent customer care"

in ce domeniu ești tu realmente tare?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te descurci ireprosabil cu vreo limba straina? Daca e MACAR engleza implicata, as avea un pont pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| NumănumescBrBr a răspuns:

Companii precum Amazon, Apple, Concentrix, angajeaza frecvent agenti de suport pentru clienti remote. Sau poți aplica pe upwork, remite.co, etc

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Salut! Încearcă să cauți pe site-urile de job-uri sau pe platformele de freelancing. Nu cunosc pe cineva personal care să fi fost angajat într-un astfel de post, dar sunt sigur că poți găsi informații utile online. Mult succes!