| SanAndreasMegaFan a întrebat:

azi e 5 mai sambata si dupa cum stiti trebuie sa merg la scoala ca sa recuperez martia trecuta, dupa cum vedeti lipsesc sunt in a-5-a si e SINGURA ABSENTA din al doilea semestru in primul semestru am mai lipsit o data in total 2 absente oricum astea 2 absente ma vor afecta la nota la purtare?

Răspuns Câştigător
| selenahermy a răspuns:

Nu iti va afecta nota la purtare. cred ca la 10 absente iti scade un punct la purtare.

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu,in niciun caz. Abia la 10 ti se scade un punct la purtare. Iar pe al doilea semestru ai abia 1 happy

| xXdoareuXx a răspuns:

Daca as avea si eu numai atatea absente. noroc de doctoritalaughing ma cunoaste cel mai bine. mi-a dat si numarul cand ma duc la ea sa o pregateasca si cand ajung la ea numai imi da scutirea. fie vorba intre noi tu esti ok. ai 10 la purtate alea-alea eu pe luna lu februarie parca am 7. oh go on deci esti ok.laughing

| IonutAxi a răspuns:

Loool tu auzi ce zici? Cum sa te afecteze ma la nota la purtare..doamne. nu iti face nimic, si daca vrei ca sa scapi de ele te duci la medic si ceri o scutire, si o dai la diriginta si ti le motiveaza. Succes. Funda?

| frikk a răspuns:

Nu te afecteaza cu absolut nimic.

| RaR a răspuns:

In primul rand 5 ore=5 absente.Se pune cate o absenta pe ora.Iar daca mai faci 5 iti scade nota.

| samur1 a răspuns:

Daca diriga e nebuna, da! laughing

| DPaul a răspuns:

Nota la purtare se scade cu un punct atunci cand depasesti 10 absente nemotivate.Dar tin sa te anunt ca daca ai lipsit azi vei fi [probabil] pusa absenta la toate materiile deci vei avea atatea absente cate ore ai pe ziua de azi!

| Alextrick a răspuns:

Nu,daca sunt motivate nu,oricum noi am vorbit cu diriginta si ne-a zis sa nu mergem la scoala.+ Ca daca ai vorbit cu cineva care poate decide pentru voi nu e nici o problema,dar, daca ai vorbit cu un coleg eu zic sa nu-l asculti sau sa mai intrebi pe cineva ca sa te asiguri.
Si daca se face scoala, cand vii la scoala luni, si cineva iti reproseaza ca ai lipsit sau te intreaba de ce ai lipsit, ii spui ca iti ceri scuze si ca nu ai stiut ca se face scoala.

| Costyyysv a răspuns:

Se pare ca nu stie nimeni cam nimic pe aici. Absentele nu se primesc cate una pe zi ci cate una pentru fiecare materie la care lipsesti. Ma indoiesc ca astazi ai doar o ora si vei lua doar o absenta. Si in nici-un caz nu rezuperezi ziua de marti, ci o recuperezi pe cea ce luni, conform calendarului marti a fost 1MAI si aceasta zi este libera. Iar sa nu mergeti luni la scoala si apoi marti liberi, au facut un weekend mai lung cu 2 zile.

| andreea7mey a răspuns:

Nu iti afecteaza nota la purtare sub nicio forma. Nota la purtare se scade de la 10 absente in sus deci 9 absente poti sa le faci linistit semestrul asta ca nu se intampla nimic

| TimeaB a răspuns:

Din cate mi-am dat seama esti baiat..deci trebuia sa fii liber azi este ziua barbatului..si nici eu nu am mers la scoala

| Amandacjic a răspuns:

Bineinteles ca nu.big grin Daca ai peste 20 de absente iti scade nota la purtare.happy
Nu'ti fa griji big grin