| alexionut45 a întrebat:

care castiga mai bine inginerul construcor sau arhitectul?

2 răspunsuri:
| andreea95deea20 a răspuns:

Poi...arhitectul face schita, iar inginerul doar o urmeaza este normal ca arhitectul sa castige mai mult.Are in spate o facultate destul de grea si o imaginatie impresionanta. Fara arhitect inginerul constructor practic nu are de muncawinking sper ca ti-am fost de ajutor

| lpavel a răspuns:

Daca calculam la o cladire arhitectul ia mai mult dar are munca mai putina pe cand inginerul ia mai putin dar are munca mai multa! Deci la cladirea respectiva inginerul va lucra mai mult dar va lua mai multi bani decat arhitectul!