Întrebare recomandată | numaieoadi a întrebat:

Care dintre facultatea de Politehnica din Timisoara si cea din Cluj este mai buna? Nu stiu ce oras sa aleg, In care oras am sanse sa ma angajez mai repede? Multumesc de intelegere

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Automatica este pe departe cea mai buna, cea mai cautata, si cea mai grea!

| numaieoadi explică (pentru neutrino):

Pai si in care oras zici sa merg?

| neutrino a răspuns (pentru numaieoadi):

Politehnica Timisoara.

| Mayar a răspuns:

Si Cluj si Timisoara sunt bune. Depinde unde locuiesti.
Daca cumva locuiesti la fel de departe de ambele, iti recomand Timisoara - e mai aproape de strainatate si acolo poate vin ma irepede si mai multe firme straine sa angajeze tinerii.
La Timisoara am inteles ca si profesorii care sunt acolo au firme, unii dintre ei.

| numaieoadi explică (pentru Mayar):

Multumesc. Si fratele meu este in Timisoara, dar nu eram sigur ce oras sa aleg

| Mayar a răspuns (pentru numaieoadi):

Mult succes, tinere norocos cu tot viitorul in fata! Poate vom fi colegi! Cine stie? happy

| numaieoadi explică (pentru Mayar):

Multumesc la fel! cine stie. lumea e mica

| BlondYAlex a răspuns:

Ambele sunt bune, eu personal as alege politehnica Timisoara, dar decizia aceasta iti apartine, eu te-as sfatui sa cauti cat mai multe informatii pe internet sau de la persoane care au facut una din aceste facultati si sa pui in balans avantaje si dezavantaje. happy Succes