| TheoRossi a întrebat:

Care dintre voi stie ce treuie sa faci sa ajungi jandarm ma refer ce diplome bac-u trebuie luat se mai ac si ceva cursuri?

Răspuns Câştigător
| SskorpyonN a răspuns:

In primul rand bacul dupa scoala de jandarmi e la fel ca scoala militara sau ca cea de maistri militari. big grin sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai liceul cu diploma de bacalaureat si apoi, in functie de ce vrei sa devii, trebuie sa urmezi Academia de Politie sau o scoala de subofiteri.

| Braunion a răspuns:

Eu stiam ca se da proba de IQ. Daca ai IQ > 70 nu esti admis pentru ca esti considerat prea destept.