| qwerty1234567 a întrebat:

Care este cea mai buna meserie pentru cineva ca mine? Îmi place foarte mult matematica și în general tot ce e logic, urăsc sa memoreze și prefer sa gândesc și îmi doresc o meserie care îți pune capul la contribuție și îți trebuie manualitate. Imi mai place si desenul si fizica. De asemenea, mi-ar plăcea sa fac ceva care sa ii ajute pe oameni, dar și sa câștig destul de bine și sa pot sa îmi găsesc ușor de munca. Ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| comyne a răspuns:

Poti face ceva legat de lingvistica ce se bazeaza pe logica. Daca iti place matematica si te pricepi si la informatica devino programator! Sau simplu : fi profesor si daca vrei sa castigi mult fi un profesor de la univeritate. Daca vrei sa ajuti oamenii crede-ma ca cel mai bine e sa fi profesor! Vrei sa ajuti oameni?! Mai mult de atat nu poti! Profesorii sunt mentorii tai, te invata tot ce trebuie sa stii, fara ei nu te-ai pricepe la matematica etc...Eu si acum imi amintesc de prima invatatoare! Pe profesori nimeni nu ii uita! Plus gandeste-te la cadourile pe care le vei primi sau .....la meditatii! FUNDAAA

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu gasesti "usor" de lucru, dar niste brese pe masura ta: cercetare ca fizicean, matematician sau analist IT.
Programatori sunt multi, dar aceste brese nu prea este ocupate.

| Superior a răspuns:

Programator

| ladyMillion a răspuns:

Inginer scrie pe tine

| GoldandSilver a răspuns:

Matematician!

| rrrp a răspuns:

Stii asta?
www.16personalities.com
sau in romana:
www.16personalities.com/ro

si dupa ce faci testul citesti ce ti s ar potrivi cel mai bine. e free, nu e cu bani. daca vrei cu bani iti pot face profilul (mai detaliat). dar eu n am citit nici tot ce era free ca era prea mult :P.

dupa ce faci testul ai jos acolo un buton spre next page. deci nu citi doar prima pagina ca s multe.
good luck :P

| JustAsking21 a răspuns:

Arhitectura

| Georgiana_Andrei_1992 a răspuns:

Profesor de mate