| Dani2478 a întrebat:

care sunt cele mai bine plătite job-uri?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

1. IT (programator etc)
2. Medic
3. Asistent medical (ATI, anatomie patologică, infecțioase etc)
4. Procuror
5. Avocat (dacă ești cunoscut)
6. Judecător
7. Polițist (cu Academie)
8. Inginer (cred că se câștigă mai bine în domeniul instalațiilor/construcțiilor)
9. Arhitect
10. Profesor universitar

Sunt doar câteva exemple, ideea e că în majoritatea profesiilor ajungi să te bucuri din punct de vedere financiar după un timp, când ai vechime, când ești cunoscut sau când avansezi.
PS: important e să faci ce îți place și te atrage și cu siguranță vei excela în timp.

Succes!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

De exemplu președinte al curții constituționale

... sper că te-am ajutat/motivat!