| BloWn a întrebat:

Care sunt pasii pentru a iesi profesor de matematica la liceu? Mentionez ca sunt in clasa a 11 si ma atrage gandul asta

2 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Facultate de matematica sau mai bine, matematica si informatica, sa ai si tu mai multe alternative dupa facultate.

In timpul facultatii sunt cursuri optionale de pedagogie, fa-le.

| AFR81 a răspuns:

Alegi o facultate de matematica, in timpul ei faci si cursul psiho-pedagogic, termini facultatea, te inscrii la master, termini si masterul si asta a fost.