| GramiNebunu a întrebat:

Salut TPU,care sunt subiectele pentru admiterea in Academia de politie,arma jandarmi

Am nevoie de programa,pentru a stii ce sa invat, ce lectii sa invatsi asa mai departe

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Politie, in Admiterea 2018. Tot aici gasesti si programa si manualele dupa care poti invata.

| GramiNebunu explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru timpul alocat sa îmi răspunzi la întrebare dar ai fi salvatoarea mea dacă ai putea sa îmi dai si un link

| Ioandelasal a răspuns (pentru GramiNebunu):

Vrei sa mergi la politie si nu esti in stare sa gasesti link-ul Academiei de Politie? Nu fi atat de lenes si cauta-l!

| GramiNebunu explică (pentru Ioandelasal):

Crede-mă am căutat, însă fără nici un rezultat... Site-ul academiei Alexandru Ioan Cuza (cea de la București la care vreau sa ma înscriu) oricum nu este terminat... dar UX (user experience) este dezastruos și nu am găsit niciodată ce am căutat, drept exemplu, anul acesta din cauza condițiilor meteo, s-a dat traseul aplicativ militar în locul probelor sportive obișnuite, ei bine, pe site-ul lor nu scrie asta, și a trebuit sa ma duc la IJJ (inspectoratul de jandarmi județean) ca să întreb care a fost faza cu traseul, însă când am fost la IJJ domnul acela nu m-a putut ajuta și în privința examenului scris

| Ioandelasal a răspuns (pentru GramiNebunu):

Gresesti. La Academia de Politie nu s-a sustinut examen de admitere luna trecuta, acesta sa sustinut doar la scolile de agenti de politie.
Uite Regulamentul de admitere 2018:
http://www.academiadepolitie.ro/......ficial.pdf
P.S. L-am gasit in 15 secunde, fara a fi interesat.