| alky13 a întrebat:

Casier de meserie, si am o mica dilema: in momentul de fata nu ma inteleg cu colegii de pe la case, in schimb, ma inteleg foarte bine cu cei de pe raion, respectiv: cand am timp liber merg sa mai caut expirate, mai fac un pret etc, treburi care nu intra in repertoriul activitatilor de casier, treburi pe care ceilalti colegi nu le fac decat daca este stricta nevoie de asa ceva. Asadar, ar fi o idee buna sa intreb sa fiu pus si pe raion, si pe casa? Mie imi convine programul de dimineata, dar in special ma elibereaza de stresul de a avea de-a face cu persoane cu care nu ma-nteleg (problema produsa, ironic, tot de colegii de la casa, fapt pentru care m-am plans la superiori si sunt mai nou luat in suturi de colegii mentionati anterior pentru asta). Ce imi recomandati? Multumesc!

1 răspuns:
| winter a răspuns:

O intrebare nu strica, incercarea moarte n-are. La Lidl si la Penny esti si casier si pe sala, ai si zile cand esti casier principal dar nu-i bai, timpul trece mult mai usor cand ai ceva de facut si te misti. Eu spre exemplu lucrez la Profi si stau si pe casa, pun marfa la raft si mai fac si receptia la marfa care vine, sincer sunt multumit ca nu stau tintit la casa.