| VasiDobie a întrebat:

Cat de greu este la AC-ul (Timisoara) in comparatie cu universitatea la informatica?
Din ce am inteles eu, nu voi avea timp liber daca merg la AC, dar va fi mult mai avantajos cand voi vrea sa ma angajez pe cand la univ. nu e la fel de greu, dar n-o sa fiu la fel de "dorit" ca cei de la poli la interviuri. Acum sunt nehotarat si nu vreau sa iau o alegere pe care sa o regret.
Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e adevarata niciun nici alta. Daca esti pasionat de domeniu nici AC ul si nici info nu sunt grele. AC ul are 1 an in plus si mai multe specializari.

Cat despre dorit la interviuri... nu are nicio treaba daca te axezi pe software. Nu ii pasa angajatorului de facultate, iar info ar avea un plus ca e accentul mai mare pe soft.
Daca te axezi pe joburi legate de domeniu hardware sau automatizari normal ca AC ul are un avantaj

| VasiDobie explică (pentru suntserios):

Deci, daca vreau sa ma axez pe partea de softwer, este mai bine universitate?

| suntserios a răspuns (pentru VasiDobie):

Facultatea de info se axeaza doar pe software daca asta vrei sa faci asta e alegerea cea mai buna. Daca doresti si cunostinte de hardware, automatica mergi la AC