| Sp3ciaL0pS a întrebat:

ce cariera imi sugerati la calculator sa iau mult desigur si ce trebuie sa stiu dau funda.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In IT programarea e platita cel mai bine. asa ca un liceu cu profil mate info, o facultate de profil, multa munca pe cont propriu...

| zuzzaa a răspuns:

Cauta mai bine tot ce tine de domeniul IT pe net si o sa dai peste pagini si pagini de categorii.

| Lance a răspuns:

Fara dedicatie si pasiune o sa depinzi mereu de darnicia angajatorului. Deci alege cu atentie.

Acestea fiind zise, e cerere si remuneratie pe masura pe piata pentru designeri grafici in publicitate/altele(stapanire photoshop, CorelDraw si alte programe)si web design(html, xhtml, CSS, javascipt etc) pentru cei cu simtul estetic, printre altele. Apoi se mai cauta programatori in diverse limbaje de programare, din cate am vazut, Siemens angajeaza in nestire pe java.

Sunt multe chestii si cunostinte. Prea multe sa le trec pe toate. Cauta mai bine tot ce tine de domeniul IT pe net si o sa dai peste pagini si pagini de categorii. Tie ce-ti place, de fel?

| Sp3ciaL0pS explică (pentru Lance):

Nu stiu undeva sa fiu platit bine ceva cu jocuri nu stiu poate sa creez jocuri pe calculator mi-ar placea sau nu stiu ce mai stii