| yAdrian a întrebat:

Ce facultate pot urma care se bazeaza pe Limba Engleza? Ma gandeam sa dau la Campina, la Politie, dar in mica parte m-am razgandit. As vrea sa merg pe ceva ce se bazeaza pe Limba Engleza. Sa devin ori un traducator, ori un profesor, ori amandoua. Prefer sa termin ceva pe Engleza in Bucuresti, decat Politie in Campina. Prin urmare, cursurile carei facultati sa le urmez ca sa devin profesor si/sau traducator?

P.S.: Media de la BAC - 7, 18.
Fara raspunsuri fara rost, va rog. Multumesc. Ofer funda celui mai explicit raspuns.

1 răspuns:
| George475 a răspuns:

Limbi straine, engleza si o sa poti alege sa faci si cursire de pedagogie ( intrebi de ele la facultate).