| Goddessss a întrebat:

Ce facultate si ce secție este cea mai indicata pentru a deveni învățătoare?
Va mulțumesc din suflet!
Ma ia cu panica numai când ma gândesc la tot ce tine de viitorul meu.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Facultatea de Litere, pe pedagogie, așa ar trebui.
Nu este necesar să te ia cu panica, te gândești prea mult pentru ceva care este inevitabil, iar stresul nu o să te ajute deloc, relaxează-te happy.

| RoCkKiD a răspuns:

Numele facultatilor difera asa ca nu iti pot zice asta dar ce te intereseaza pe tine e departamentul de stiinte ale educatie specializare de pedagogie sau pedagogia invatamantului primar si prescoalr.

| WhiteLife a răspuns:

Facultatea de Stiintele educatiei. In invatamantul preliceeal poti preda daca ai absolvit o facultate in cadrul careia ai urmat modulul pedagogic (deci cam orice facultate).

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Atunci gandeste-te sa eviti sa devii invatatoare.

Nu mai sunt copii in Romania.

O mare parte din populatia activa a taiat-o in alte tari. Bine-inteles ca ei erau cei ce faceau copiii, de asemenea.

Daca nu ma crezi, mai bine vezi cu ochii tai: mergi la scolile de langa tine si intreaba cati copii sunt la clasa sau intreaba mai bine cateva invatatoare.

Iti vor spune si ele acelasi lucru pe care ti-l spun si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Psihologie și Șțiințele Educației - cea mai potrivită.

| zilog a răspuns:

Doar cu liceul teoretic plus un curs facut la facutatea de psihologie de lânga hotelul zarea din chisinau poti sa ajungi invatatoare nu iti trebuie facultate

| DoctorWh0 a răspuns (pentru zilog):

Eu am rude care au fost la facultatea de psihopedagogie pentru a deveni invatatoare. Dar na, ce stiu eu,