| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Ce job-uri de vara pot avea, avand in vedere ca nu am inca 18 ani? (sunt din Tulcea, daca conteaza).

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Salut. Depinde cam ce vrei tu sa faci si daca este dispus cineva sa iti ofere un loc de munca. Din cate stiu daca ai sub 18 ani ti se va oferi un job part time dar salariul trebuie sa fie pentru full time,jumatate da statul jumatate patronul, bine dar asta daca ti se fac unele acte. In schimb poate gasesti ceva la negru cum se zice, zilier eventual pe plaja la o terasa la ajutat la curatenie la spalat vase pahare, la impartit pliante, la vandut inghetata porumb etc sau undeva pe un santier desi e putin probabil pentru ca riscurile sunt ceva mai mari si e nevoie de acte legale. Ori la o spalatorie sau o vulcanizare mica unde poti da o mana de ajutor.

| ionut6709 a răspuns:

Pai daca ai card bancar poti gasi numeroase site-uri unde poti fece profit usor, iti recomand site-ul BINATEX si eu il folosesc si in ultima luna am reusit sa fac profit de 1300 lei.Mai intai iti da un cont DEMO CU 1000 $ FALSI sa te inveti sa faci profit apoi dai CONT REAL, investesti o suma de bani, minim50 lei si daca esti atent poti face chiar si 200 lei in prima zis.ATENTIE LA TUTORIAL SI CE FACI, SITE-UL E DE INCREDERE DAR DACA NU-L FOLOSESTI CORESPUNZATOR PIERZI BANII! Sper ca te-am ajutatwinking

| Cristianftw a răspuns:

Ospatar, Barman, Ajutor de Ospatar/Barman. Nu stiu cate poti face in Tulcea. Eu sunt din Bucuresti si aici optiunile sunt mai vaste un pic. Dar ospatar barman pe vara iti poti gasi relativ usor. Succes.