| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut TPU, ce joburi sunt în România la care să faci peste 4000 în afara Bucureștiului sau Clujului? Sunt la seral și aș vrea să mă duc la o facultate la care să pot ajunge ceva să fac măcar mediu pe economie.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"joburi sunt în România la care să faci peste 4000" - pusul faianță de exemplu

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă in IT sau Management! E greu într-adevăr dar merita și salarii mari sunt și in Timișoara, Craiova, Iași și Constanța! De curând am văzut mulți oameni care câștigă bine și in Oradea, Brașov, Sibiu, Brăila sau Galați!

| MistarGoGu a răspuns:

Marina Comerciala! La ANMB *( Academia Navala ) sau UMC *( Universitatea Maritima Constanța)!
Ca ofițer punte sau ofiter mecanic *( masina ) începi de la 2800 € / luna!
Este CRIZA mare de personal în domeniul asta acum!
Avantaje :
#bani neimpozitati
#avansări mai rapide la câte 3 ani / grad de ofițer
#drum, avion & cazari pana la nava plătite de companie