| Zozohun a întrebat:

Ce meserii la stat sunt bine plătite în România și sa ai beneficii și la pensie?

Răspuns Câştigător
| AlexStefan1 a răspuns:

In politie, salariu bun, angajat inca de la absolvire si te pensionezi la vreo 45 de ani cu o pensie buna.

5 răspunsuri:
| HugeHulk a răspuns:

In politie sau armata.

| Violleta2022 a răspuns:

Cele din armata!

| denisa3942 a răspuns:

Poti lucra la primarie,secretar, jurnalist, designer, organizator nunti sau ceva pe acolo, judecator, medic, politician sau profesor la o scoala din strainatate.

| Nastia a răspuns:

Armata, politie sau pompieri.

| NOC a răspuns:

Controlor de trafic aerian la Romatsa. Bate la fund orice alt salariu de stat, ca executant.