| Monroe2017 a întrebat:

Ce parere aveti de o cariera militara? Am doi prieteni care s au angajat in mapn si se pare ca o duc foarte bine la vremurile care sunt acum.Am aflat ca sunt multe avantaje si o viata fara grija banilor.Plus de asta, in armata viata e frumoasa si distractiva pe langa anumite riscuri care la noi sunt micisi nu mai e atat de stricta ca inainte.Voi ati alege o cariera militara? As vrea pareri detaliate ca sa mi pot face o idee.

Răspuns Câştigător
| xhoxho333 a răspuns:

Eu am o parere buna (chiar maine ma duc sa sustin testul pshiologic la jandarmerie). Am ajuns la concluzia ca 30 de milioane pe luna inseamna destul pentru mine la 19 ani ca jandarm. Am un milion la zi din care imi permit sa cheltuiesc macar 50 de lei pe ce vreau eu. Spre exemplu imi place sa ies seara la bere si sa mananc cina in oras. Asta ar fi cea mai mare smecherie la 19 ani, nu stiu ce varsta ai tu. Iti mai las aici o lista cu beneficiile pe care le vad eu, daca reusesti sa faci cariera in "uniforma".
1) Salariul e bun, siguranta ca pe data de 15 iti intra banii.
2) Munca usoara, fara mare efort.
3) Majoritate femeilor te vad cu alti ochi, deoarece o meserie in "uniforma" reprezinta siguranta, curaj, maturitate.
Bafta si succes, sper sa ne auzim si sa intram amandoi unde ne-am dorit. :*

| Monroe2017 explică (pentru xhoxho333):

Mersi frumos pentru raspuns si succes.

| xhoxho333 a răspuns (pentru Monroe2017):

:**

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Părerea mea este că mult prea mulți tineri din ziua de azi sunt atrași de cariere în armată sau în poliție pentru că văd un loc de muncă stabil, pensie bună, avantaje, etc.

Întrebarea mea este: Dacă tot tineretul migrează către profesii care consumă bani fără să producă nimic, de unde vor mai veni banii care să susțină acele profesii?