| ionutz22 a întrebat:

Ce parere aveti despre Politehnica Bucuresti? Eu as vrea sa merg la transporturi dar inca nu sunt foarte hotarat. Am auzit ca este foarte greu si program lung. As vrea parerea unei persoane care este acolo.
Si ce alt profil din cadrul politehnicii mi-ati recomanda sau alta facultate? (media la bac este 7, deci nu foarte mare).
Multumesc!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Acesta facultate este foarte buna, foarte cautata si deloc usoara. Nu stiu ce intelegi tu prin program lung, dar nu poti deveni inginer cu numai cateva ore de scoala pe zi. La facultatile bune din Politehnica inca se mai face carte buna si trebuie sa transpiri serios pentru a trece in fiecare an.