| racc a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul stiinte sociale? Dar despre stiinte ale naturii? Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| Madu2027 a răspuns:

La profilul de stiinte sociale e mult mai usor decat cel de stiinte ale naturii.eu sunt la profilul de stiinte ale naturii si mi se pare asa si asa... orele sunt cam asa:4 ore mate si romana 3 bio si fizica 2 franceza engleza tic si chimie 1 geografie logica istorie muzica/desen info religie cam asa am eu orarullaughing).

2 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Stiinte sociale te limiteaza. Stiinte ale naturii este un profil care iti da mai multe optiuni pentru viitor si inveti mai multe.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de capacitatile tale si de planurile de viitor.(facultatea la care aspiri)Inainte de alegerea profilului trebuie sa te gandesti mai intai care sunt inclinatiile tale.
Aceste doua profiluri sunt la doua poluri opuse:real(stiinte ale naturii) si uman(stiinte sociale). Stiinte ale naturii se axeaza pe matematica,fizica,chimie,biologie,in timp ce la stiinte sociale se pune accentul pe comunicare:logica,filosofie,psihologie, sociologie.
Parerile bineinteles ca sunt impartite, depinde de capacitatile si de preferintele tale.