| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot ajunge din absolvirea facultatii finante-banci cu nota maxima(10).As vrea sa-mi insirati cat mai multe posturi.Multumesc! D-au funda!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Media nu te va ajuta neaparat, ar putea sa nici nu conteze. Cel mai important e sa iti formezi cotnacte pe perioada facultatii cu eprsoane relevante din domeniu. Internshipurile sunt benefice de asemenea. Ceea ce creezi e mai important decat ceea ce reproduci, tine minte. Nu cred ca vrei sa devii contabil (cine vrea? ). Spre un job de analist financiar / manager banca ar trebui sa tinzi.