| Nicoo777 a întrebat:

ce profil sa aleg la liceu, uman sau real? Dupa liceu as dori sa intru la facultatea de stomatologie, ce s-ar potrivi pentru stomatologie, real sau uman? Nu as dori sa merg la real pentru ca urasc matematica, in schimb imi plac chimia, biologia, limbile. Voi avea sanse sa intru la stomatologie daca invat la profilul uman?

Răspuns Câştigător
| IoanaIonuca a răspuns:

Eu zic bio-chimie. De la filo sau alte profiluri unde nu se mai face bio, chimie din a 11a iti va fi foarte greu.

| Nicoo777 explică (pentru IoanaIonuca):

La bio-chimie ce obiecte predomina pe linga biologie si chimie? adica ce trebuie sa mai invat?

| IoanaIonuca a răspuns (pentru Nicoo777):

Ar mai fi fizica si matematica (m2)

| Nicoo777 explică (pentru IoanaIonuca):

Uite, astea care le urasc eu. Mersi mult de raspunslaughing)

5 răspunsuri:
| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a răspuns:

Hei. Si eu spun sa mergi tot la bio-chimie. Mai ales daca iti plac chimia si biologia. Si eu sunt tot a 8-a si vreau sa merg la filo. Urasc matematica, fizica si chimia, deci nu am alta optiune laughing) plus ca as vrea sa devin psiholog. Dar din pacate, nu prea am sanse in Romania. :/

| Cosmi16 a răspuns:

Real