| Ralukush a întrebat:

Ce sa aleg pe viitor profesoara sau arhitect?

5 răspunsuri:
| littlebluebutterfly a răspuns:

La arhitectura se intra foarte greu, trebuie sa faci meditatii din timp cu cine trebuie si e tara plina de arhitecti oricum, ies pe banda rulanta din facultati. De profesori va fi mereu nevoie, desi salariile sunt de mizerie dar este o meserie extraordinar de frumoasa. Bafta!

| jadir a răspuns:

Daca ai sange rece in tine alge arhitectura daca nu ramai profesoara, din arhitectura se pot face multi bani insa trebuie si mult tupeu.

| 이벨 a răspuns:

Depinde de ce iti place mai mult dar eu cred ca ar trebui sa alegi arhitectura chiar daca e o meserie mai grea, pentru ca profesorii nu mai sunt apreciati deloc in Romania

| bendis92 a răspuns:

Depinde de inclinatiile tale...e cam mare diferenta dintre ele; daca vrei profesoara trebuie sa iubesti muult copii si sa te multumesti cu un salariu mic, dar vacante lungi, iar ca arhitect trebuie sa inveti si sa lucrezi ff mult (trebuie sa zbarnai la matematica) si in final poate nu ajungi sa creionezi ce-ti place, ci ce ti se cere. Oricum e mult mai mult de munca si ai de dat mai multi bani ca arhitect, dar se merita daca esti pasionata. Bafta!

| Bteen a răspuns:

Clar Arhitect. Esti platita de 10 ori mai bine. Ai activitate si nu te zapacesc toti copii la cap. E greu sa lucrezi cu adolescenti, te termina psihic. Succes