| ooAndrewoo a întrebat:

cine stie niste job-uri unde te poti angaja de la 17 ani?

Răspuns Câştigător
| CupY a răspuns:

Din cate stiu eu este ca de la 16 ani poti ocupa legal orice post de lucru eligibil varstei tale.

Deci ai putea incepe de oriunde. Insa te vei axa pe locurile de munca care iti vor permite sa prinzi experienta.

Incepe part time daca poti cu promotii. Ies bani frumosi daca reusesti sa gasesti pe cineva. Intreaba-ti toti prietenii daca stiu pe cineva in piata.

Mult succes!
Uite un articol frumos despre echilibrul muncii:
http://www.forum4you.ro/mingile-vietii-tale/

2 răspunsuri:
| emiliaalexandra a răspuns:

Ospatar,ajutor bucatar, in depozite, promotii, vanzator...nu mai stiu.Ma mai gandesc.

| ooAndrewoo explică:

Ok mersi muult tongue:*