| N3v3rG1v3Up a întrebat:

Cred ca e a 2 sau a 3a oara candpun intrebarea asta, dar nam primit nici-un raspuns convenabil.
Deci, sunt in clasa a 10-a profil filo, vreau sa stiu daca dau la ASE finante banci o sa ma descurc. Stiu ca se face mate (doar primul an?) si materii legate de economie si contabilitate sau nustiu mai ce, am urmatoarele intrebari:

-Cum e facultatea ASE finante si banci?

-Eu fiind la un profil filologic o sa ma deacurc sau o sa dau iar cu capu de perete?

-Care e nivelul de dificultate al facultati?

-Ce trebuie sa fac dupa facultate ca sa ma pot angaja?

-Intre timp are rost sa fac si marketing sau management?

Un raspuns de la un student la ASE finante banci sau al unui fost absolvent, sau chiar al unuia care stie mi-ar fi de FOARTE MARE AJUTOR.
Multumesc mult!

1 răspuns:
| Outofterra a răspuns:

Simplu: cauta pe google subiecte de examen de la ASE. Sunt sigur ca gasesti ceva. Uita-te peste ele. Daca ti se pare ca scrie in greaca veche, atunci orienteaza-te spre alta facultate happy
La fel cu marketing-ul. Cauta pe net un curs de marketing, un subiect anume... daca si ala e scris in araba, las-o balta. E atat de simplu happy
Plus ca de la ASE intr-un caz fericit ajungi sa lucrezi intr-o banca de cartier pe 1000-1200, poate 1400 ron, asa ca nu prea vad rostul. Daca in schimb vrei sa devi mare antreprenor, sa pui pe picioare nu stiu ce business-uri, daca ai nu stiu ce start-up in minte, atunci merita sa mergi la ASE, ca o sa-ti prinda bine in viata. Altfel... gandeste-te ca nici macar nu-i universitate, e academie, deci inferioara unei facultati acreditate din cadrul unei universitatiwinking