| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut TPU! Credeți ca se fac bani din tatuaje? As vrea sa fac un curs care costa foarte mult. Dar faza e ca școala e cea mai buna din București. De când eram mic îmi plăcea sa desenez. Am fost întotdeauna cu partea artistică (portrete, sculpturi...)
As vrea o ocupație de viitor care sa nu se axeze numai pe bani, ci și pe plăcere, mai mult plăcere decât bani. Pentru început ma interesează mai mult, nu neaparat in viitor, după ce acumulez experiența. Va întreb pe voi, poate aveți cunoștințe sau, chiar experiențe in domeniul acesta. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Depinde foarte mult de artist, de experienta, de vechime, chiar nu știu

| asuari a răspuns:

Se câștigă bine din tatuaje. Cursurile sunt scumpe, aparatura e tot scumpă dacă vrei ceva de calitate, însă, merită. Eu cred ca ai luat o decizie bună.