| Pitbullllll a întrebat:

Cum as putea sa devin un desinger de interior cat mai bun? Ma pasioneaza foarte mult aceasta "meserie" si as vrea sa devin cat mai bun in asta insa nu prea am de la cine invata

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Există cursuri, specializări în cadrul Facultății de Arhitectură.
Problema este că trebuie să cunoașteți tabelul de culori cât mai bine, geometrie, arte plastice și pasiune pentru așa ceva.
Design interior, mai înseamnă și cunoștințe de psihologie, să știi a citi interlocutorul, clientul. Chiar dacă el nu știe ce vrea, dumneavoastră să ghiciți ce ar vrea, să știți să vă impuneți în anumite situații.
Succes!

| Osneros a răspuns:

Fa o facultate in domeniu?