| dextter a întrebat:

cum este profilul de mecatronica, ce ajungi(meserie)daca urmezi acest profil, si cam ce salarii ar primi cineva care ar termina liceul si facultatea de mecatronica daca s-ar angaja undeva unde ar putea lucra,(ce meserie poti sa ai la terminarea mecatroniciiI)...mersi.

2 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Mecatronica este o combinatie de mecanica info si electronica ...stiu pentru ca acesta a fost profilul meu de liceu iar in ceea ce priveste meseria nu m a ajutat deloc pana acum

| und3rstanding a răspuns:

Mecatronica este combinaţia sinergeticǎ ṣi sistematicǎ a mecanicii, electronicii ṣi a informaticii în temp real.

Ai fi inginer la vreo fabrica tongue