| BravoOneAndytu a întrebat:

Salut TPU! Daca ati fi pusi in postura de a alege una dintre urmatoarele 3 domenii ce ati alege
-Medicina
-Armata
-Informatica

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt trei direcții ce se autoexclud.
Cred că nici Ileana-Cosânziana (sau Făt-Frumos) - adică nimeni - nu are simultan aptitudini atât de extinse incât să „baleieze" intre cele trei

| floresdemayo a răspuns (pentru sierra1):

3 în 1 ca Jacobs-ul. Doctorii militari pasionati de informatică!winking

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

Sau ca șamponul: 3 în 1

| J0B0MAT a răspuns (pentru sierra1):

Cum se autoexclud? Există medici militari, iar de informatică nici nu mai trebuie să spun că e prezentă în orice domeniu.
Cu siguranță există multe persoane care au aptitudini să aleagă una dintre cele 3.

| sierra1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Spunea - bine - o colegă pe aici: "3 în 1 ca Jacobs-ul"

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu as aș fi ales medicina (veterinară tongue).
Dar tu, alege ceva care ți s-ar potrivi, in functie de abilităti, un job în care știi că vei excela tu, nu cei care vin cu sfaturi.

| J0B0MAT a răspuns:

Alege ce îți place.

| Lioana a răspuns:

Nu cred că vrei sa alegi ceva ce le-ar place altora. Alegerea trebuie sa fie a ta. Tu trebuie sa te gândești bine ce ti-ar place să faci in viață. Nu te ghida nici un moment in alegerea ta pe ceea ce spun altii.
Si ca sa răspund la intrebare: daca ar fi sa aleg eu, nu ar fi niciunul din aceste domenii si nu as accepta ca cineva sa ma limiteze la numai 3 variante. As alege exact ceea ce viseaza sufletul meu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Medicina Militara, dacă ar trebui sa aleg între ele.
Depinde și la ce te pricepi.

| Eireann a răspuns:

Am ales medicina si nu imi pare rau deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicină, ca să salvez vieți. happy

| sweetglitter a răspuns:

Dintre astea 3 as alege medicina, domeniile in medicina se platesc bine (mai ales medicii si doctorii)

| PRaPRa a răspuns:

Armata sau Informatica.
Medicina doar daca pleci din tara.