| clark41 a întrebat:

daca eu vreau sa fiu un avocat, la ce liceu(profil) ar trebui? ce facultate si cu ce medie de intrare? Iti trebuie matematica?
Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea conteaza liceul, dar nu are rost sa te complici cu mate info.

Ca facultate... ce altceva decat dreptul.

| Cl3ar a răspuns:

Daca vrei sa devii avocat ar trebui sa urmezi profilul Stiinte Sociale la liceu. Dupa ce termini liceul ar trebui sa urmezi Facultatea de Drept.

| dannyel86 a răspuns:

Profilul liceal nu are relevanta. Iti trebuie Facultatea de Drept, pentru a deveni avocat.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are nici o importanță liceul. Trebuie să faci facultatea de drept.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este PREFERABIL să faci un liceu cu specializarea de "Ştiinţe Sociale", iar apoi trebuie să faci Facultatea de Drept!
Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica/mediile DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate...

Toate cele bune!