| DevidRoMistic1 a întrebat:

Salut TPU.
Daca ma duc pe profilul engleza intensiv si il termin, ce pot face mai departe? Ce alegeri voi avea?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea multe si nici locuri de munca, fiindca anual termina 2000-3000 la limbi straine si ingrasa randurile somerilor, fiindca nu apar 2000-3000 de posturi de profesori in fiecare an sau de traducatori, pana ce aia vechi nu ies la pensie dupa 40 de ani de munca.

| haileewatson a răspuns:

Profilul liceului e irelevant. Poti face orice vrei dupa terminarea liceului.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Traducator, facultate de limbi straine. profesor de limba engleza