| Adi_Chindea_1995 a întrebat:

Dacă mă fac polițist, pot lucra și în altă țară sau doar în România?
Fundă happy

Răspuns Câştigător
| bmliohndu a răspuns:

Ce se spune mai jos nu este adevaratlaughing) Fratele meu este politist si a aplicat la un post in Olanda si a luat examenul iar acum lucreaza ca politist acolo. Poti lucra in orice tara ca politist insa pentru asta trebuie sa dai un examen pe care sa il iei

4 răspunsuri:
| Clantza a răspuns:

Poti lucra in tara in care ai facut academia de politie

| Xulescu006 a răspuns:

Lol, tu ce crezi?

| AboutBoSsFictiwww a răspuns:

Depinde in ce tara te faci politist.

| DenisaAlle a răspuns:

Poti si in alte tari.Un exemplu cand poti:
Daca infractorul /ucigasul/violatorul este lasat in libertate si fuge din tara.Atunci cand politia primeste informatii despre fugar, poti lucra si in tara respectiva pentru a-l prinde.