| Mackenzie707 a întrebat:

Daca nu stii si nu ai o materie preferata, ce liceu trebuie sa alegi? Multumesc si dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Gândeşte-te la ce ţi-ar face plăcere să faci pe viitor.
Să lucrezi în faţa unui calculator şi să faci tot felul de programe? Dacă da, mergi la mate-info.
Îţi place să asculţi oamenii, să vorbeşti cu ei, să le dai sfaturi utile şi să îi ajuţi? Mergi la ştiinţe sociale, pshiologia e de tine!
Îţi place biologia, chimia şi ţi-ar surâde să devii un medic cunoscut? Nu ezita să mergi pe ştiinţe ale naturii.
Dacă îţi place latina, româna, limbile străine, mergi pe filologie.
Baftă!

1 răspuns:
| xjr97 a răspuns:

Alege profilul liceului in functie de ce simti ca te-ar atrage (totusi, nu se poate sa nu iti placa unele materii mai mult decat altele). Orice alegere ai face, ai in continuare drumurile deschise catre alegerea oricarei facultati. Mult succes!