| Svetoslava a întrebat:

De cand ma stiu nici o data nu am reusit sa ma motivez sa fac ceva, adica nici o data nu am scos lucrurile in capat, nu am terminat sa citesc o carte, sa invat singura o limba straina sau sa fac sport in fiecare zi. Ma puteti ajuta cu un sfat, ceva?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea avem cum sa te motivam noi. Motivatia vine de la tine. Daca vrei sa termini o carte, atunci tine-te de ea.
Poate nu ai gasit insa ceva care sa iti placa. Incearca sa gasesti diverse activitati care iti fac placere, pana gasesti una pe care sa simti nevoia sa o faci zilnic.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca exagerezi,cu siguranta ca sunt multe lucruri pe care le-ai dus la bun sfarsit, dar care le omiti voit si evidentiezi numai pe cele pe care nu le-ai facut. Porneste mereu de la ideea ca esti un om valoros si ca poti face ceea ce-ti doresti, povesteste si cultiva numai reusitele, esecurile trecele pe lista" de facut" deci care raman in stand by deocamdata, nu-s de nerezolvat.Cu timpul vei reveni la ceea ce-ai lasat nefacut, te vei regasi si va fi bine, sunt convinsa de asta.happy

| Narcis2007 a răspuns:

Pune o alarma in fiecare zi sa iti aminteasca sa faci ceva si inchide calculatorul, eu in mare parte asa fac...ma plictisesc si trebuie sa fac ceva pana la urma