| FlorinDarka a întrebat:

De cateva zile tot incerc sa gasesc raspunsul la o intrebare, si anume, cum poti deveni presedinte? Ce facultate trebuie sa faci si apoi cum te duci intr-un partid si toti pasi pana sa ajungi presedinte.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| JungleHell a răspuns:

Păi, cinstit n-ai cum să ajungi președinte. Pentru cu acesta este un om care provine din partid (toți din 90 până azi din partide au fost), pe care trebuie apoi să-l,, servească". Facultatea n-ar avea cine știe ce rost (una de științe politice s-ar nimeri mai bine); Iohannis a terminat fizica la Cluj. Apoi, trebuie să fii un om cu foarte mare priză la public (ca Iliescu sau Băsescu), și un om care se remarcă pentru ceea ce face pentru țară (de exemplu, aduci agricultura la cele mai moderne standarde, ca să,, dai bine" în ochii oamenilor).
Ca o concluzie, românii au votat numai proști la conducerea țării (mai puțin Băsescu, cred eu), deci președinte ca la carte n-o să avem, decât dacă am vota ce trebuie, dar deh... micii și berea face legea. O zi bună!