| anonim_4396 a întrebat:

De mic mi-am dorit sa devin pilot civil.Am renuntat sa urmez o facultate dupa ce am terminat liceul(acum doi ani) crezand ca imi va fi inutil atata timp cat nu faci un lucru din pasiune. Dupa cate am inteles Scoala Superioara de Aviatie Civila a devenit particulara, iar pentru a lua ATPL-ul trebuie sa platesc o suma enorma de bani.Insa acum o saptamana am vazut ca Wizz Air alaturi CTC Aviation a demarat inca de anul trecut un proiect de pregatire cadeti.As vrea mai multe detalii, opinii eventual de la persoane care au participat la acest program.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca vrei sa aflii mai multe despre Wizz Air Cadet intra pe site-ul Cefa(Central European Flight Academy ):http://www.cefa.eu/