| AndreeaDeea246 a întrebat:

deci am si eu o intrebara.Peste 1 an intru in cls a9 si vreau sa ma duc pe profilul bilingv engleza, intrebarea mea este cat de mult mult accent se pune pe germana si daca pot sa imi aleg alta limba(fac germana din cls a5 dar nu ma prea pricec,deaia as prefera cv cu mai putina germana), adica pot sa fac engleza si italiana sau spaniola?
Si dc merg pe engleza intensiv cate ore de germana fac pe sap?
Plz help sunt chiar fosrte stresata sad

1 răspuns:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, deci nu faci germana de loc cred, dar depinde si de liceu. Eu nu am facut in viata mea germana si nici alta limba in afara de engleza, franceza, latina, roamana.