| CristianN99 a întrebat:

Salut TPU!
Doresc de mult sa ma angajez la Politia Locala din orasul meu, dar nu stiu ce demersuri am de facut! Nu doresc post de birou functie sau mai stiu eu ce, vreau pe patrulare pe masina si sa dau amenzi de parcare neregulamentara, prin piete, locuri publice sa fiu mereu in strada mai exact! Au intrat toti bosorogii la mine in oras, fosti paznici, nu au conditie fizica deloc si nu au mare grija! Am vorbit cu unul intr-o zi a zis ca el are 9 clase absolvite si sta pana iese la pensie! Vreau si eu, sunt tanar am un corp atletic, sunt politicos nu beau, nu fumez, nu ma droghez, de ce nu as avea si eu o sansa! Dar nu stiu cum trebuie sa procedez Aveti idee? Astept raspunsuri si va multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| OanaDD a răspuns:

La stat posturile se dau prin concurs. Interrseaza-te daca sunt posturi libere si cand e concursul + conditii de participare.
Vezi la ei pe site sau suna la si cerea resurse umane.
Pupici!