| Ionut_Alin_1995_CokF a întrebat:

este kinetoterapia o meserie bine platita?

3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Este la fel de " bine" platita ca si celelalte din sistemul sanitar ( medici, asistenti medicali) dar " traiasca ciubucareala! "
Kinetoterapeuti sint aproape in fiecare spital, nu doar in clinicile de reumatologie, precum si la cluburile sportive, salile de fitness uneori, in statiunile balneo-climaterice etc.

Salariul nu este foarte mare, dar veniturile sint ok ( ai inteles cum ) si mai important e ca ai sanse sa-ti gasesti job.

| stefano200 a răspuns:

Da,este destul de bine platita.se merita. funda?

| DarknessGirl a răspuns:

Nu este verisorul meu a incercat si nu il platea bine