| Zozohun a întrebat:

Eu as vrea sa intru la un liceu de stiinte ale naturii ( pentru ca nu am medie de mate-info, insa s-ar putea sa ma transfer in sem. 2 daca îmi place) si nu stiu daca sa dau bilingv-ul la engleza. Nici măcar nu stiu ce inseamna / cu ce ma ajuta.
Îmi puteti explica?

2 răspunsuri:
| Logann a răspuns:

Bulingv e atunci cand ai o limba si mai iei una de la tovarasa de banca.winkingwinkingwinking Oricum bafta la viata in general.

| Andreii002 a răspuns:

Salut!

Înseamnă că unele materii se studiază în Limba Engleza, faci cam 5-7 ore de engleza/săptămână şi dai Teză la Limba Engleza.

Toate cele bune!