| Radu_Bogdan_1999 a întrebat:

Salut TPU. Eu mi-am gasit un job de curand la o sala de calculatoare. Problema este ca eu m-am obisnuit sa stau acasă si cand lucrez nu ma simt in largul meu(imi vine sa imi dau demisia).Ce pot sa fac in aceasta privinta? Mai am de mentionat ca 2 saptamani sunt 38 de ore iar doua sunt de 78 de ore(12 ore de Luni-Vineri de la 8 la 8 iar 8 ore in weekend) si mi se pare programul prea incarcat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai acasa in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa stai nici acasa.
Ci sa ti gasesti un job cu program de la 8 la 16 in fiecare zi, poate te simti mai bine asa

| Cksihja a răspuns:

Tu nu ai negociat nimic la angajare, n-ai pus întrebări despre programul de lucru. Și ce job e ăla în care lucrezi toată săptămâna, un om cu capul pe umeri nu ar accepta niciodată așa ceva.
Ți-ai belit ochii cumva la salariu și ți-ai zis că n-are cum să fie rău la banii ăia?

| andreidmbm a răspuns:

Ar trebui sa iti dai demisia si sa ramai acasa. Sunt atga de multe persoane care ar lucra si nu isi gasesc de lucru, incat ar fi mai bine sa vina in locul tau altcineva care chiar isj doreste sa castige un ban.

Daca te plangi lucrand la o sala de calculatoare, unde mai mult belesti "scula" decat sa lucrezi, atunci ce sa zica un muncitor de pe santier?

Stai, tata, acasa pana la 40 de ani, ai timp sa lucrezi pe lumea cealalta.