| Ionut1001 a întrebat:

eu vrau sa ajung peste 3-4 ani un specialist IT, ma pricep doar sa repar caculatoare, sa construiesc din piese.cand am zis sa repar m-am referit la la instalare windows, probleme cu net-ul si atat.ce functie as ocupa.sau asa ceva.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici o functie. Angajat intr-un service, eventual.

| neutrino a răspuns:

Numai pe "vrute" nu te angajeaza nimeni, iar pe ceea ce stii, este prea putin pentru a fi angajat intr-un colectiv IT.

| KobraXS a răspuns:

Daca ai mai invata cateva lucruri ai putea ajunge sef la un service de calculatoare, exemplu din ce este alcatuit o unitate de PC, ce fire se potrivesc cu ce fire in calculator, cum sa-ti instalezi o placa video in calculator, cum sa-ti mai adaugi memorie RAM.Nu toti oameni specializati in IT stiu tot, dar aceasta este strictul necesar dupa mine.Bafta>>>

| Mayar a răspuns:

Pentru a fi specialist IT trebuie sa fi urmat profilul de liceu mate-info, sa fi toba de matematica, fizica si informatica.
Daca indeplinesti aceste cerinte, vezi ce functie primesti, daca nu, poti doar repara la un vecin sau cunoscut una-alta si atat.