| clark41 a întrebat:

Imi explica cineva treaba cu facultatea de drept?(ce profil la liceu,ce materii trebuiesc pentru facultatea asta, din ce trebuie sa fii ft. bun, cat dureaza. absolut tot)
multumesc frumos

2 răspunsuri:
| George9013 a răspuns:

Nu conteaza ce profil. (e foarte greu la drept)

| Schwarzzz a răspuns:

Nu conteaza profilul la liceu, pentru ca oricum se da examen din gramatica limbii romane (pentru Iasi), iar la Bucuresti se adauga si economia.Te-ar ajuta totusi daca ai urma un profil uman (stiinte sociale). Facultatea dureaza 4 ani + master (optional).