| clark41 a întrebat:

Imi poate spune cele mai bune facultati la care poti sa te duci de la stiinte sociale?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu contează profilul. Poți să te duci la orice facultate.

| IoanaNrmh a răspuns:

Depinde de ce zona a tarii o preferi.Cum a zis si persoana de mai sus, tu poti sa te duci la orice facultate..sa nu te limitezi la ceva in domeniul Stiintelor sociale daca tie ti-ar placea Medicina sau altceva de genul.Dar daca vrei niste recomandari strict in domeniul pentru care ai fost pregatit la liceu ar fi urmatoarele facultati:Administrarea Afacerilor,Management,cam orice in domeniul Economic, Jurnalism, Sociologie, Psihologie, Asistenta sociala.Plus Resurse Umane.