| Mihaitza_Mitzuu_1998 a întrebat:

imi poate spune cineva daca se mai face o a doua repartizare dupa cea de a 2-a sesiune din august a examenului de capacitate? Pentru ca m-am inscris la mate-info, si, de fapt a fost o greseala.As vrea sa ma mut la filologie...

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este şi a 3-a etapă de admitere în învăţământul liceal de stat, repartizarea computerizată se realizează în perioada 4-5 septembrie 2014 - " Repartizarea absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat la nicio repartizare sau nu au fost repartizaţi în etapele anterioare, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior etapelor anterioare" - vezi "Calendarul admiterii 2014" la linkul :
http://www.isjtl.edu.ro/......202014.pdf

Dar tu NU poţi participa la această etapă deoarece ai fost ( DEJA ) repartizat!
Poţi încerca să te TRANSFERI în semestrul 2.

Toate cele bune.

| Eduard619 a răspuns:

Nu se mai face dar poti sa te transferi pe semestrul 2