| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,imi puteti spune cum se numeste serviciul pe care il facea tony stark in iron man? Adica as vrea sa invat pentru a ajunge intr-un fel sa creez noi arme,noi idei pentru viitor, suna ciudat,dar imi puteti spune cum se numeste serviciul lui in film,ce grad avea, ceva de genul?
multumesc

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Din cate stiu, era fiul unui miliardar si a primit averea, inclusiv afacerea tatalui sau prin mostenire. Pentru a-si dezvolta afacerea, adica tehnologia pentru a-si crea armura si armele, poti spune ca avea profesia de inginer.