| alexstb a întrebat:

imi puteti zice care este cel mai bun si mai banos profil? 1-Mecanic Auto
2-Instalator pentru case (tevi de apa, calorifere etc...)
3-Ospatar
Va Multumesc!

6 răspunsuri:
| Mineツ a răspuns:

Mecanic auto, mai nou cam toti au masini si la drumurile din Romania se strca usor laughing) la ospatar castigi bine daca lucrezi la un restaurant de succes si foarte "simadicos" instalator nu stiu ce sa zic, la mine nu o mai fost nevoie de unul de vreo 5, 6 ani BFT tongue Funda?

| onasis1961 a răspuns:

1-Mecanic auto-cu conditia sa te si pricepi, sa nu fii un mecanic parat!

| doamneSpuneceamgresit a răspuns:

Tatal meu este mecanic auto si se pare ca nu prea mai scoate bani. eu zic sa te faci ospatar.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

As zice instalator - nu e munca prea grea, si daca iti faci bine meseria, vei fi cautat de multe persoane(iti faci un PFA, SRL) si iti vei fi propriul sef, poti lua singur lucrari la case si alte constructii, nu neaparat cand trebuie sa se strice ceva;
Si ca mecanic auto e bine, insa de multe ori vei vedea ca nu poti gasi "defectul" si apar tot felul de clienti "mofturosi si nemultumiti"...
Nu vreau sa supar pe nimeni dar se intampla - masinile sunt "tampite" uneori(a mea a scartait ca trenul doi km, apoi a tacut si are doar 17000 in bord).
Ca ospatar e bine daca nu ai nimic impotriva sa stai enorm de mult in picioare, si sa faci kilometraj zilnic(bani se castiga, dar si prestezi mult, uneori mai ai si ghinionul sa dai de vreun patron care iti pune salariul pe 2-4 ore pe zi, cand tu de fapt muncesti 12 cel putin)

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Cunosc pe cineva care e instalator (pe cont propriu) si pot zice ca se castiga destul de bine (3000 lei pe luna) dar necesita FOARTE mult efort fizic si psihic. acum nah, e alegerea tawinking