| codry223 a întrebat:

imi spuneti si mie ce profil trebuie sa urmez ca sa devin dentist? Si niste liceuri si facultati? Mai ales ca is in perioada aia in care nu stiu ce sa fac cu viata mea.Sau sa imi spuneti niste job-uri care se castiga bine.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a deveni medic stomatolog poti urma orice liceu cu orice profil cu conditia sa iei bacalaureatul.In tara, in majoritatea centrelor universitare Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara, Oradea sunt facultati de medicina dentara/stomatologie cu cursuri de 6 ani. Este una dintre meseriile banoase,

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea conteaza profilul. Insa ar fi indicat profilul real, daca nu ma insel.
Iar mai tarziu iti trebuie Facultatea de Stomatologie.

| lolium a răspuns:

Pentru a deveni dentist trebuie sa urmezi facultatea de stomatologie. Este o meserie destul de bine platita mai ales daca reusesti sa iti deschizi un cabinet particular. Daca esti nelamurit in legatura cu ce vei face pe viitor ia la rand toate facultatile si gandeste-te ce ti s-ar potrivi mai bine. Dupa ce te concentrezi asupra unei singure facultati ai grija sa fii responsabil si incearca sa fii cel mai bun in generatia ta. Numai astfel poti aspira la un salariu bun. Oricum, daca de-abia ai intrat la liceu e prea devreme ca sa te gandesti la ce meserie vei practica pe viitor

| codry223 explică:

Licee*