| Eastwood a întrebat:

incep anul 1 de facultate la ULBS din Sibiu, intrebarea mea este : In ce data e festivitatea?
Si pe parcursul orelor trebuie uniforma?

Răspuns Câştigător
| Tollo a răspuns:

1 octombrie si nu trebuie uniforma

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. În general, anul universitar începe în data de 1 octombrie :)

Dar, Festivităţile de deschidere pot avea loc şi mai repede ( sau chiar diferă, ca dată, la diverse facultăţi din cadrul aceleiaşi universităţi )...
Spre exemplu, la Facultatea de Științe Socio-Umane din cadrul ULBS, deschiderea festivă a avut loc în 1 octombrie 2014, ora 12:00 - vezi linkul :
http://socio-umane.ulbsibiu.ro/dep.sprise/ ( jos pe pagină ).

2. La facultate NU există "uniformă" :))
Fiecare se îmbracă cum doreşte;)

Toate cele bune!