| Cozma21 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea. La academia de politie poti fi eliminat la medical daca nu esti bine facut si plin de muschi? De exemplu eu sunt in a 11 a acum am aproape 18 ani am 1.68 metri si o greutate de aproximativ 57 de kilograme. In raport cu inaltimea mea aceasta este o greutate normala. Tin sa mentionez ca la probele fizice ma descurc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti bolnav si nu ai defecte fizice o sa fii admis la vizita medicala. De asemenea trebuie sa reusesti la probele fizice.

| Oopen a răspuns:

Da. Poti fi eliminat, dar la facultatea de politie de subofiteri cerintele sunt doar pe baza de rezistenta ( ALERGARE ) si inaltime ( 1.65 m la baieti 1.60 m la fete ). Ai 2 ani de facultate. Multa bafta!

| Cozma21 explică (pentru Oopen):

Eu vreau la ofiteri nu la subofiteri